Suchy skafander IONIC CYCLONE PRO R1
- Dodaj recenzję:
- Producent: IONIC
-
Dostępność:
Dostępny na zamówienie
- szt.
- Cena netto: 5 066,67 zł 6 232,00 zł
Suchy skafander IONIC Cyclone Pro R1 został zaprojektowany do użytku tam, gdzie wymagana jest trwałość i niezawodność. Przeznaczony jest do pracy
w wodzie, a w szczególności do działań związanych z ratownictwem lodowym. Jego wzmocniona konstrukcja zapobiega przetarciom i przebiciom podczas
kontaktu z ostrymi krawędziami np. lodem lub gałęziami. Konstrukcja kombinezonu daje możliwość założenia go tak szybko, jak nigdy dotąd!
Kombinezon izoluje użytkownika przed zimną wodą, nie krępując przy tym ruchów i umożliwiając pływanie.
Wykonany z trójwarstwowego materiału BTR480, suchy skafander PRO R1 zawiera wodoodporną gumową membranę butylową laminowaną między
wewnętrzną i zewnętrzną warstwą poliestru. Materiał ten jest lekki i miękki w dotyku, zapewniając komfort noszenia, szczególnie podczas długich
okresów użytkowania np. podczas całodziennych ćwiczeń.
Najważniejsze parametry:
- Wykonane z tkaniny trójwarstwowej BTR480
- Ukośny zamek z przodu pozwala na założenie w pojedynkę
- Odblaski na rękawach i kostkach
- Panele wzmacniające z Cordury® w miejscach narażonych na przecieranie
- Suchy zamek błyskawiczny YKK Aquaseal® z osłoną zamka
- Elastyczna talia zapewniająca wygodne dopasowanie
- Kieszeń na nogawce z zapięciem na rzep i pętlą na sprzęt
- Możliwość nasienia loga lub dowolnego napisu
Badanie widoczności na wodzie
Odpowiedni kolor kombinezonu gwarantuje, że ratownik zostanie łatwo zauważony np. z dużej odległości z brzegu lub z powietrza. W USA przeprowadzono badanie mające na celu znalezienie najbardziej widocznego koloru do wykorzystania w produktach przeznaczonych do noszenia przez ratowników na wodzie. Badanie wykonywano w różnych środowiskach, przy zmieniającej się widoczności i kolorach otoczenia.
Wyniki:
- Wyniki badań pokazują, że fluorescencyjny żółto-zielony, a następnie fluorescencyjny pomarańczowy są najbardziej widocznymi kolorami w porównaniu z niefluorescencyjnym czerwonym i niefluorescencyjnym żółtym. Wynik ten uzyskano na podstawie symulowanych obserwacji laboratoryjnych i rzeczywistych eksperymentów na wodzie z udziałem ludzi.
- Podczas oglądania kolorów na symulowanym horyzoncie morskim badani ocenili fluorescencyjny żółto-zielony i fluorescencyjny pomarańczowy jako najbardziej rzucające się w oczy kolory w porównaniu z czerwonym i żółtym. Żółty został uznany za najmniej rzucający się w oczy.
- Testy na wodzie czterech konkretnych kolorów tkanin wykazały, że zarówno w przypadku zbliżania się do celu, jak i oddalania się od niego w świetle o niskiej lub wysokiej intensywności, fluorescencyjny żółto-zielony był ponownie najbardziej rzucającym się w oczy kolorem. Następny w kolejności był fluorescencyjny pomarańczowy. Kolor czerwony okazał się najmniej widoczny podczas testów na wodzie.
- Minimalne odległości wykrywania na wodzie wahały się od 350 metrów (czerwony) do 1400 metrów (żółto-zielony fluorescencyjny).