Konferencja OnDuty 2020

18-10-2020


OnDuty 2020

Już myśleliśmy i obawialiśmy się, że konferencja ratownictwa wodnego OnDuty2020, organizowana przez Lifeguard Gdynia i Jakuba Friedenbergera, nie odbędzie się w 2020 roku. Planowana na maj została niestety, z powodu pandemii, odwołana. Na horyzoncie i ze światełkiem w tunelu przyszedł październik i ostatecznie nie taki COVID straszny. Z zachowaniem wszelkich wymaganych środków ostrożności, w dniu 16.10.2020 r. (piątek) ludzie z pasją, zakochani w ratownictwie wodnym mogli uczestniczyć w prelekcjach kolegów ratowników i instruktorów, którzy to z wielkim zapałem i chęcią przekazywali swoje spostrzeżenia i swoją nietuzinkową wiedzę. Wszystki te działania oplecione były mottem: "zero utonięć w Polsce", które to hasło jest tak naprawdę celem każdego z nas, ratowników wodnych.

Na konferencji nie zabrakło także naszej firmy. Błękitna Fala zaprezentowała się nie tylko ze sprzętem ratowniczym tj. deski SUP, czy platformy do skutera ratowniczego, ale także i z pomysłem na odzież dla ratowników i instruktorów. Nasza nowa marka rescue+ to nie tylko standardowa odzież. Nowe technologie produkcyjne i poszerzenie naszego parku maszynowego o ploter i prasę do sublimacji pozwalają nam na zaoferowanie czegoś ponad tradycyjną bluzę, koszulkę, czy spodnie. Od teraz limitem jest tylko Wasza wyobraźnia, a ona sama spowoduje, że Wasze zespoły staną się czymś wyjątkowym.

OnDuty to nie tylko teoria i prezentacje firm, nie tylko ćwiczenia BLS połączone z konkursem, ale także drugi dzień na plaży w Mechelinkach. Jak wspomnieliśmy wcześniej, ze względu na COVID-19 nie mógł odbyć się cały blok ćwiczeń, ale będąc na plaży można było zobaczyć tylko (lub aż!) testy drona ratowniczego. Sprzęt ten z prędkością ok. 2 m/s jest w stanie doholować bezpiecznie człowieka do brzegu. Czy to będzie czymś przełomowym w ratownictwie? - ciężko stwierdzić. Niemniej, jest to coś nowego, co pozwoli na szybsze wsparcie osoby walczącej o życie lub, dzięki kamerze termowizyjnej, na błyskawiczne odnalezienie poszkodowanego pod wodą. 

Wszystkim organizatorom w imieniu uczestników i własnym serdecznie dziękujemy za możliwość czynnego uczestnictwa w tak szczytnym celu jak motto. Jakub - robota wykonana na 100%! Tak trzymaj i do zobaczenia na kolejnych warsztatach już w grudniu br. My tam będziemy, "bo ratownictwo to też i nasza pasja..."

Zapisz się do newslettera

Szybka wysyłka
Paczka u Ciebie nawet na następny dzień!

30 dni na zwrot
Kupuj bez obaw o wybór produktu!

Rabaty za polecenia
Polecaj i kupuj taniej!